یادداشت: سویا و آرزوهای بزرگتر

جمعه 31 اردیبهشت 1395 نویسنده: maralurmu maralurmu |

به گزارش "ورزش سه"، در نیمه اول، سویا شباهتی به یک تیم برنده نداشت. لیورپول خیلی خوب آنها را پرس می‌کرد و آندولوسی ها را به عقب می‌راند ولی قرمزها تنها یک گل توانستند به ثمر برسانند که 17 ثانیه کافی بود تا در نیمه دوم کار به تساوی کشیده شود. دو گل دیگر از کوکه، لیورپول را تسلیم کرد. سویا شایسته این قهرمانی در یک فصل استثنایی دیگر که در آن موفق شدند به فینال کوپا دل ری برسند بود.


با این حال، عملکرد آنها در لالیگا نا امید کننده بود و در رده ی هفتم کار را به پایان رساندند. شاگردان امری در طول فصل موفق نشدند در خارج از خانه به پیروزی برسند و دلیل اینکه آنها در لیگ اروپا حضور داشتند این بود که در چمپیونزلیگ در رده سوم جدول گروه کار را به پایان رساندند.

 

 

 

در بالاترین سطح، شاگردان امری با تمام وجود خواهان پیروزی بودند. سویا کار را با پیروزی مقابل مونشن گلادباخ شروع کرد ولی 4 بازی بعدی خود را باخت. تنها چیزی که توانست آنها را از حریف آلمانی جلو بیندازد و رده ی سوم گروهی و مجوز حضور در لیگ اروپا را برایشان به ارمغان آورد، پیروزی 1-0 مقابل یوونتوس در روز پایانی بود.


بدون آن پیروزی، خبری از سومین قهرمانی پیاپی اروپا نبود. حال آنها به عنوان برنده ی لیگ اروپا و پنجمین نمانینده اسپانیا، در چمپیونزلیگ سال بعد در کنار بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیکو و ویارئال حضور خواهند داشت و باید بهتر از امسال کار کنند.

 

 


امری باید نگاهی به اتلتیکومادرید و دیگو سیمئونه بیندازد. روخی بلانکوس فصل 12-2011 قهرمان لیگ اروپا شدند  و این یک دستاورد بزرگ برای باشگاه بود ولی شاگردان سیمئونه اهداف بزرگترین در سر داشتند و به فکر چمپیونزلیگ بودند. دو سال بعد، آنها در فینال چمپیونزلیگ حضور داشتند و امسال نیز حضور دارند.


سویا شاید کیفیت اتلتی را نداشت هباشد ولی زمان آن رسیده که آندولوسی ها به فکر تقویت ترکیب تیمشان باشند. برای این کار باید شرایط ذهنی و سبک مدیریت باشگاه تغییر کند. آنها باید سعی کنند بازیکنان با کیفیت خود را حفظ کنند، امری در تیم بماند و بازیکنان با استعداد به خدمت بگیرد که بتوانند تیم را رو به جلو هدایت کنند.

 

 

 

البته پایه ریزی لازم برای این کار انجام شده است. سه قهرمانی پیاپی در لیگ اروپا، به سویا پرستیژ لازم را داده و در کنار قهرمانی سال‌های 2006 و 2007، آنها را به موفق ترین تیم تاریخ لیگ اروپا تبدیل کرده است. سویا تنها تیمی است که 5 بار قهرمان لیگ اروپا شده و این را در کمتر از یک دهه به دست آورده است. این دستاورد برای سالیان سال در یاد هواداران این تیم خواهد ماند ولی حالا زمان آن رسیده که باشگاه یک قدم رو به جلو حرکت کند و ثابت کند که آماده رقابت برای چمپیونزلیگ است، با بهترین تیم‌هایش.

منبع: ورزش 3

   


اصغر باقریان در این باره به "ورزش سه" گفت: آقای ویسی قرار بود بعد از جلسه ای که با ما داشت چند روز شرایط را بررسی کند و بعد از آن به ما جواب قطعی بدهد اما تا این لحظه این اتفاق نیفتاده است. البته این را بگویم که ما در جلسه به نقطه نظر مشترک رسیدیم و فقط جواب نهایی مانده است.


او ادامه داد: طبق برنامه آقای ویسی باید یکی دو روز دیگر به ایران برگردد و به ما جواب نهایی بدهد. البته من این را باید بگویم که از بعد از جلسه ای که با آقای ویسی داشتیم دیگر ایشان را ندیدم.


مدیرعامل باشگاه سپاهان در پاسخ به این سوال که آیا به جز ویسی گزینه دیگری هم دارد یا نه هم گفت: ما فعلا گزینه ای نداریم مگر اینکه آقای ویسی به هر دلیلی به پیشنهاد ما جواب منفی بدهد.

منبع: ورزش 3

   


گنبد لران ( آتش کوه )

پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 نویسنده: maralurmu maralurmu |

خروج گاز از درز وشکاف هاى ساختار سطحى میدان نفتى ماماتین در جوار روستاى گنبد لران شهرستان رامهرمز یک اثر ژئوتوریسمى جذاب دیدنى و تماشایى خلق کرده است که دل هر بیننده اى را به وجد مى آورد وچشمانش را خیره مى کند. در این محل گازهاى هیدروکربورى از پیچ وخم لایه هاى چین خورده زمین گذر مى کنند،خود را به سطح زمین مى رسانند،شعله ور مى شوند،به هرسویى زبانه مى کشند وخرمنى از شعله هاى رنگین آتش داغ فروزان وخروشان را به نمایش در مى آورند .چشمه هاى گازى گنبد لران این نگین سرخ فام انگشترى سبز دشت ودمن منطقه ماماتین یکى از جاذبه هاى گردشگرى زمین شناسى کم نظیر مناطق نفت خیز جنوب ایران به حساب مى آید.

میدان نفتى ماماتین اولین منطقه خوزستان است که بعلت تراوشات متعدد سطحى خرید بلیط هواپیما مورد توجه کاوشگران اولیه نفت واقع شده است. این میدان در 10 کیلومترى شمال خاورى شهرستان رامهرمز و 100 کیلومترى شمال خاورى اهواز در بین و در امتداد محورى میدان هاى نفتى هفتکل و پارسى قرار دارد. به دلیل وجود همین چشمه های نفتی، ژرژبرنارد رینولدز (نماینده دارسی و فرمانده عملیات حفاری درایران) پس از ناکامی در غرب ایران (منطقه چیا سرخ) متوجه مناطق جنوب غربی ایران شد و در ماه سپتامبر1907 میلادی دو حلقه چاه در منطقه ماماتین حفر نمود.

سابقه تاریخى

آتش هاى جاودان محل نشت گازهاى طبیعى هستند که به چارتر 118 طریقى آتش گرفته اند و مدتها سوخته اند و در حال حاضر آثار و بقایاى سوختگى در سنگهاى مجاور محل نشت دیده مى شود. در کیش ایرانیان باستان اینگونه آتش ها مقدس بوده و آنرا به زبان پهلوى اخورایشنیک مى نامیده اند. به زبان زرتشتى زوهیات به معنى آتش جاویدان جهنم خوانده شده است که محل نشت گاز به سطح زمین و به عبارتى قبلا آتش جاودان بوده است. چشمه های گازی گنبد لران نیز یکى از این آتش هاى جاودان مى باشد که از گذشته دور تاکنون، درحال سوختن می باشد. این اثر دائمى و همیشگى از یک سو به دلیل شعله هاى مشتعل و ازسوى دیگر به دلیل آنکه آثار و شواهد هیدروکربورى در سطح زمین را نشان مى دهد، یک اثر ژئوتوریسمى ارزشمند و گرانبها در ایالت زمین شناسى و زمین ساختى زاگرس به حساب مى آید که نه تنها براى زمین شناسان بلکه براى همه علاقمندان به طبیعت جذاب و دیدنى مى باشد. در زیر، این جاذبه زمین شناسى که از دیدگاه تازه ژئو توریسمى (گردشگرى زمین شناسى) داراى اهمیت ویژه اى مى باشد، معرفى مى گردد.

موقعیت جغرافیایى

چشمه هاى گازى گنبد لران در شرق شهرستان رامهرمز در فاصله تقریبى 6 کیلومترى جنوب شرق ماماتین در کنار جاده آسفالته رامهرمز–روستاى ابوالفارس، به مختصات جغرافیایى E494843 طول شرقى و E311625 عرض شمالى واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا 441 متر مى باشد.

ژئوتوریسم چشمه های گازی گنبد لران

در این محل شعله های رنگین آتش سوزان و فروزان همچون سیلی خروشان خرید بلیط چارتر از دامنه هاى تپه هاى مارنى بیرون مى زند. چندین تپه که در آغوش هم خفته اند در آتشی سرخ و سوزان می سوزند. رنگ ویژه تپه ها، آنها را از مناظر اطراف مجزا کرده , اطراف هاله آتش، سوخته و دود زده است. سازندهاى تشکیل دهنده تپه ها (سازند تبخیرى گچساران و سازند مارنى میشان) در اطراف هاله سوخته و پخته شده اند به طورى که پاى فرد به راحتى در آن فرو مى رود. از کمرکش تپه ها تا اوج آنها زمین گرم و داغ بوده و در بخش هاى خاموش شده (گچ ترش غیر فعال) آثار و شواهد بلورهاى گوگرد به چشم مى خورد. تغییر و تبدیل تدریجى فرایند گچ ترش فعال به گچ ترش غیر فعال به طور کامل مشخص مى باشد.

   


مسجد و مدرسه آقابزرگ

پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 نویسنده: maralurmu maralurmu |

بنای مسجد و مدرسه آقابزرگ یکی از باشکوهترین و زیباترین مساجد دوره قاجار در ایران به شمار می آید. این بنا در خیابان فاضل نراقی کاشان واقع شده است. ساختمان این مدرسه با سرمایه حاج محمد تقی خانبان طی سال های ۱۲۵۰تا۱۲۶۰ هجری قمری جهت استفاده نماز جماعت و درس و بحث داماد خود، ملا مهدی نراقی دوم، ملقب به آقابزرگ بنا شده و به این نام معروف شده است.
معمار این بنا شخصی به نام استاد حاج شعبان بوده است. تمامی این بنا از جمله  گنبد که جزو بزرگترین گنبدهای آجری است با آجر ساخته شده و تزئینات بکار رفته در این بنا عبارت است از: کاشی کاری، آجرکاری، کتیبه های بلیط هواپیما نفیس گچی و کاشی، مقرنس کاری، خطاطی ثلث و نستعلیق و نقاشی، که نقاشی این مدرسه توسط استاد محمد باقر قمصری صورت گرفته است. کتیبه های خطوط مسجد توسط اساتید برجسته خوشنویس کاشان از جمله: محمد ابراهیم (جد خاندان معارفی)، محمد حسین (جد خاندان ادیب) و بسلمه های طغری توسط سید صادق کاشانی نوشته شده است. این مسجد دارای سردر زیبایی است که سقف آن با مقرنس های معلق گچی و نقاشی تزئین یافته و دیوارهای جلوخان از کتیبه بالای سردر تا کف تختگاه های طرفین درگاه با کاشی های خشتی الوان پوشیده شده است.
هیات اصلی بنا و گنبد و بارگاه با شکوه آن به واسطه عظمت ساختمان و طرح عالی و نقشه بی نظیر به خصوص دقایق و فنون معماری اصیل ایرانی که در آن بکار برده شده، یکی از بناهای مهم ایرانی اسلامی بشمار می رود. پس از ورود به محوطه مدرسه، دو صحن فوقانی و تحتانی و حجره های محل سکونت طلاب و گنبد آجری با شکوه و گلدسته های دو طرف آن خود نمایی می کند. علاوه بر این دو حیاط خلوت، آب انبار بزرگ، شبستان دیگری در پشت گنبد، ساختمان مسجدی که در جنب گنبد واقع است و محراب کاشی کاری واقع در شبستان جنب گنبد که در حقیقت مجموعه ای است از هنرهای کاشی کاری، گچبری، کتیبه نویسی، مقرنس کاری ونقاشی، از جمله متعلقات این بنای عظیم است. مسجد آقابزرگ از نظر پلان جزو مساجدی است که دارای سه شبستان می باشد و نکته مهم وقابل توجه در این محل تلفیق مسجد و مدرسه است. چارتر 724 تمامی بنا با آجر ساخته شده و تزئینات بکار رفته در آن جذابیت خاصی به این بنا بخشیده است.
مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد و مدرسه آقابزرگ

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو